Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Dean Darley
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Dean
Watched
886
Diary
683
Reviews
251
Ratings
876
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes…
★★★★★
The Terminator
★★★★★
Alien
★★★★★
Aliens
★★★★★
Blade Runner
★★★★★
Big Trouble in Little China
★★★★★
Back to the Future
★★★★★
Jaws
★★★★★
Inglourious Basterds
★★★★½
Jackie Brown
★★★★½
Pulp Fiction
★★★★½
The Social Network
★★★★½
Star Wars: Episode IV - A New Hope
★★★★½
The Avengers
★★★★½
Escape from New York
★★★★½
Raiders of the Lost Ark
★★★★½
The Dark Knight
★★★★½
Die Hard
★★★★½
Previous
Next
1
2
3
…
49