Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Marius Pawlitza
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Marius
Watched
1,085
Diary
0
Reviews
2
Ratings
53
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Once Upon a Time in the West
★★★★★
Lawrence of Arabia
★★★★★
Batman Begins
★★★★★
The Dark Knight Rises
★★★★★
Drive
★★★★★
The Dark Knight
★★★★★
The Avengers
★★★★★
Iron Man 3
★★★★½
Dredd
★★★★½
Star Trek
★★★★½
Captain America: The First Avenger
★★★★½
Ip Man
★★★★½
The Godfather
★★★★½
Back to the Future Part II
★★★★½
The Hobbit: An Unexpected Journey
★★★★
Skyfall
★★★★
Legend
★★★★
Spider-Man 2
★★★★
Previous
Next
1
2
3