Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Philip Prinz
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Philip
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
For
All time
All time
2013
2012
2011
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Feb
2013
01
The Expendables 2
The Expendables 2
2012
★★★½
Read the review
Jan
2013
07
Rocky V
Rocky V
1990
★★½
Read the review
06
Rocky IV
Rocky IV
1985
★★★½
Read the review
05
Rocky III
Rocky III
1982
★★★
Read the review
04
Rocky II
Rocky II
1979
★★★
Read the review
01
Rocky
Rocky
1976
★★★★
Read the review
01
Happy Gilmore
Happy Gilmore
1996
★★½
Read the review
01
Skyfall
Skyfall
2012
★★★½
Read the review
Dec
2012
23
Taken 2
Taken 2
2012
★★★
Read the review
22
Jeff, Who Lives at Home
Jeff, Who Lives at Home
2011
★★★
Read the review
22
Looper
Looper
2012
★★★½
Read the review
Nov
2012
19
The Campaign
The Campaign
2012
★★★½
Read the review
18
Wanderlust
Wanderlust
2012
★★½
Read the review
18
American Reunion
American Reunion
2012
★★½
Read the review
17
Total Recall
Total Recall
2012
★★
Read the review
06
The Watch
The Watch
2012
★★★
Read the review
05
Brave
Brave
2012
★★½
Read the review
01
Eastern Promises
Eastern Promises
2007
★★★★
Read the review
Oct
2012
28
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
2012
★★★½
Read the review
21
The Cabin in the Woods
The Cabin in the Woods
2012
★★★
Read the review
21
Mirror Mirror
Mirror Mirror
2012
★
Read the review
21
Prometheus
Prometheus
2012
★★★½
Read the review
20
Bernie
Bernie
2012
★★½
Read the review
10
Snow White and the Huntsman
Snow White and the Huntsman
2012
★★
Read the review
01
Killers
Killers
2010
★½
Read the review
Aug
2012
02
The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises
2012
★★★
Read the review
Apr
2012
29
The Grey
The Grey
2012
★★★★
Read the review
28
Chronicle
Chronicle
2012
★★★
Read the review
28
The Darkest Hour
The Darkest Hour
2011
★★
Read the review
26
The Avengers
The Avengers
2012
★★★★½
Read the review
11
Daylight
Daylight
1996
★★
Read the review
10
Assassins
Assassins
1995
★★½
Read the review
07
In Time
In Time
2011
★★★
Read the review
07
The Specialist
The Specialist
1994
★½
Read the review
06
Cliffhanger
Cliffhanger
1993
★★
Read the review
06
Demolition Man
Demolition Man
1993
★★½
Read the review
03
Stop! Or My Mom Will Shoot
Stop! Or My Mom Will Shoot
1992
★½
Read the review
03
Tango & Cash
Tango & Cash
1989
★★★
Read the review
02
Lock Up
Lock Up
1989
★★½
Read the review
02
Over the Top
Over the Top
1987
★★★
Read the review
02
Rambo
Rambo
2008
★★★½
Read the review
Mar
2012
31
Rambo: First Blood Part II
Rambo: First Blood Part II
1985
★★★
Read the review
31
First Blood
First Blood
1982
★★★★
Read the review
31
F.I.S.T.
F.I.S.T.
1978
★★½
Read the review
31
The Lords of Flatbush
The Lords of Flatbush
1974
★★★
Read the review
29
Cobra
Cobra
1986
★★½
Read the review
29
Rocky Balboa
Rocky Balboa
2006
★★★
Read the review
28
Rocky V
Rocky V
1990
★★
Read the review
28
Rocky IV
Rocky IV
1985
★★★½
Read the review
28
Rocky III
Rocky III
1982
★★★
Read the review
Newer
Older
1
2