Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Mandel Brot
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Mandel
Watched
1,281
Diary
179
Reviews
10
Ratings
1,281
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Seeking a Friend for the End of the…
★★★★★
Searching for Sugar Man
★★★★★
Life of Pi
★★★★★
Silver Linings Playbook
★★★★★
Django Unchained
★★★★★
The Hobbit: An Unexpected Journey
★★★★★
Bellflower
★★★★★
The Boat
★★★★★
The Dark Crystal
★★★★★
The Bridge on the River Kwai
★★★★★
A Streetcar Named Desire
★★★★★
The Treasure of the Sierra Madre
★★★★★
Chinatown
★★★★★
City of God
★★★★★
Grindhouse
★★★★★
Let the Right One In
★★★★★
Casino
★★★★★
Butch Cassidy and the Sundance Kid
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
72