Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Robert Wallace
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Robert
Watched
722
Diary
0
Reviews
23
Ratings
721
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Upstream Color
★★★★★
True Lies
★★★★★
The Place Beyond the Pines
★★★★★
The Fly
★★★★★
Undefeated
★★★★★
The Tree of Life
★★★★★
E.T. the Extra-Terrestrial
★★★★★
Little Shop of Horrors
★★★★★
Excision
★★★★★
In Bruges
★★★★★
Life in a Day
★★★★★
Dead Alive
★★★★★
Prometheus
★★★★★
The Evil Dead
★★★★★
Suspiria
★★★★★
Looper
★★★★★
Justice: A Cross The Universe
★★★★★
The Imposter
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
41