Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
RyanThomas
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for RyanThomas
Watched
41
Diary
34
Reviews
26
Ratings
41
Sort by
Watched
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2012
2011
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Sep
2012
22
End of Watch
End of Watch
2012
★★½
Read the review
21
Killer Joe
Killer Joe
2012
★★★½
Read the review
17
Arbitrage
Arbitrage
2012
★½
Read the review
13
Revolver
Revolver
2005
★★
Read the review
13
The Bank Job
The Bank Job
2008
★★½
Read the review
09
Intouchables
Intouchables
2012
★★½
Read the review
09
Sheitan
Sheitan
2006
★★★
Read the review
08
Them
Them
2006
★½
Read the review
04
Bernie
Bernie
2012
★★★½
Read the review
03
Sleepwalk With Me
Sleepwalk With Me
2012
★★★
Read the review
01
Klown
Klown
2012
★½
Read the review
Aug
2012
30
Beyond the Black Rainbow
Beyond the Black Rainbow
2011
★★★
Read the review
29
Videodrome
Videodrome
1983
★★★½
Read the review
26
Cosmopolis
Cosmopolis
2012
★★★★½
Read the review
Mar
2012
15
Recount
Recount
2008
★★★
Read the review
06
A Separation
A Separation
2011
★★★★
Read the review
05
Hugo
Hugo
2011
★★★★
Read the review
Jan
2012
26
Albert Nobbs
Albert Nobbs
2011
½
Read the review
23
The Artist
The Artist
2011
★★★★
Read the review
22
Shame
Shame
2011
★★★★½
Read the review
21
Hunger
Hunger
2008
★★★★
Read the review
17
House of Pleasures
House of Pleasures
2011
★★½
Read the review
15
Carnage
Carnage
2011
★★½
Read the review
14
Being Elmo: A Puppeteer's Journey
Being Elmo: A Puppeteer's Journey
2011
★★★★½
Read the review
14
Tinker Tailor Soldier Spy
Tinker Tailor Soldier Spy
2011
★★★★½
Read the review
11
The Guard
The Guard
2011
★★★
Read the review
08
X-Men: First Class
X-Men: First Class
2011
★★½
Read the review
05
50/50
50/50
2011
★★★★
Read the review
04
Moneyball
Moneyball
2011
★★★½
Read the review
04
Contagion
Contagion
2011
★★★½
Read the review
03
Warrior
Warrior
2011
★★★
Read the review
Dec
2011
30
Into the Abyss: A Tale of Death, A…
Into the Abyss: A Tale of Death, A Tale of Life
2011
★★★
Read the review
30
Love Crime
Love Crime
2010
★★
Read the review
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol
Mission: Impossible - Ghost Protocol
2011
★★
Read the review