Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Sam
Pro
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Sam
Watched
571
Diary
502
Reviews
323
Ratings
552
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Before Sunset
★★★★★
The Master
★★★★★
Monsters, Inc.
★★★★★
The Truman Show
★★★★★
Argo
★★★★★
The Imposter
★★★★★
Tinker Tailor Soldier Spy
★★★★★
This Must Be the Place
★★★★★
Fargo
★★★★★
Incendies
★★★★★
Inception
★★★★★
C.R.A.Z.Y.
★★★★★
The Big Lebowski
★★★★★
Monsieur Lazhar
★★★★★
Holy Motors
★★★★★
Shame
★★★★★
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
★★★★★
WALL·E
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
31