Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
shivraway
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for shivraway
Watched
288
Diary
0
Reviews
0
Ratings
16
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Thing from Another World
★★★½
Glengarry Glen Ross
★★★
Clerks II
★★
Clerks
★★★½
Zero Dark Thirty
★★½
Dead Alive
★★
The Hobbit: An Unexpected Journey
★★★★½
Noah's Ark
★★
The Master
★★★★★
Dredd
★★★
Looper
★★
Skyfall
★★★
Holy Motors
★★★★½
Side by Side
★★★★
Space Dive
★★★
Argo
★★★★