Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Nate Borgelt
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Nate
Watched
1,227
Diary
419
Reviews
60
Ratings
1,194
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Django Unchained
★★★★★
Blue Velvet
★★★★★
Before the Devil Knows You're Dead
★★★★★
The Vanishing
★★★★★
The Machinist
★★★★★
Vanishing Point
★★★★★
Perfect Blue
★★★★★
The Assassination of Jesse James by the Coward…
★★★★★
Valhalla Rising
★★★★★
Star Wars Collection
★★★★★
The Man Who Fell to Earth
★★★★★
Brick
★★★★★
Moon
★★★★★
A Clockwork Orange
★★★★★
Blade Runner
★★★★★
Capote
★★★★★
Pan's Labyrinth
★★★★★
Alien
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
67