Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Sofie Simoes
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Sofie
Watched
1,337
Diary
1
Reviews
1
Ratings
130
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Lawrence of Arabia
★★★
Life Is Beautiful
★★★
A Clockwork Orange
★★★★
WALL·E
★★★½
The Departed
★★★½
Amélie
★★★
G.I. Jane
★★★
The Pianist
★★★★
Import Export
★★★★
Tears of the Black Tiger
★★★★
Vertigo
★★★
The Shining
★★★★
Taxi Driver
★★★★
Toy Story 3
★★★★
Toy Story 2
★★★
Toy Story
★★★★
American Beauty
★★★
Saving Private Ryan
★★★½
Previous
Next
1
2
3
…
8