Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Benjamin Bäcker
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Benjamin
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
When Rated
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Hunger Games
★★★★½
The Woman in Black
★★★½
The Best Exotic Marigold Hotel
★★★★
The One
★★★½
The Green Mile
★★★★★
Contraband
★★½
Black Swan
★★★★★
The Fourth State
★★
Back to the Future Part III
★★★★½
Back to the Future Part II
★★★★
Einer wie Bruno
★★★
In Time
★★★½
Safe House
★★
Iron Man 2
★★★★
Iron Man
★★★★½
Lost in Translation
★★★½
Edward Scissorhands
★★★★
Big Fish
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
14