RSS feed for Sacha
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What If

What If

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
First Knight

First Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Be Takei

To Be Takei

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry