Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
tarkovsky
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for tarkovsky
Watched
836
Diary
0
Reviews
0
Ratings
215
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Romy and Michele's High School Reunion
★★★★★
Trainspotting
★★★★★
Barry Lyndon
★★★★★
2001: A Space Odyssey
★★★★★
The Hours
★★★★★
Eyes Wide Shut
★★★★★
Blade Runner
★★★★★
No Country for Old Men
★★★★★
American Beauty
★★★★★
Almost Famous
★★★★★
Kill Bill: Vol. 2
★★★★★
Rat Race
★★★★★
The Lion King
★★★★★
Magnolia
★★★★★
Reservoir Dogs
★★★★★
Breathless
★★★★½
City of God
★★★★½
A Clockwork Orange
★★★★½
Previous
Next
1
2
3
…
12