Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Shawn McEntyre
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Shawn
Watched
705
Diary
167
Reviews
17
Ratings
401
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Upstream Color
★★★★★
Mud
★★★★★
Star Wars: Episode IV - A New Hope
★★★★★
The Shining
★★★★★
Schindler's List
★★★★★
Raiders of the Lost Ark
★★★★★
Pulp Fiction
★★★★★
Magnolia
★★★★★
Lawrence of Arabia
★★★★★
It's a Wonderful Life
★★★★★
The Great Dictator
★★★★★
The Good, the Bad and the Ugly
★★★★★
The Godfather
★★★★★
Citizen Kane
★★★★★
Blade Runner
★★★★★
Apocalypse Now
★★★★★
Anna Karenina
★★★★★
The Lord of the Rings Collection
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
23