RSS feed for Jason
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Unindian

Unindian

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Show Boat

Show Boat

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Sister Eileen

My Sister Eileen

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Flight of the Phoenix

The Flight of the Phoenix

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sons of Katie Elder

The Sons of Katie Elder

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Destry

Destry

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Name on the Bullet

No Name on the Bullet

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Downhill

Downhill

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss Me Kate

Kiss Me Kate

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Going My Way

Going My Way

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You'll Never Get Rich

You'll Never Get Rich

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Lovelier

You Were Never Lovelier

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Society

High Society

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Mother Should Be Loved

A Mother Should Be Loved

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bathing Beauty

Bathing Beauty

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Total Frat Movie

Total Frat Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silk Stockings

Silk Stockings

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carry On Don't Lose Your Head

Carry On Don't Lose Your Head

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carry On England

Carry On England

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry