Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
TheDoctor
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for TheDoctor
Watched
693
Diary
224
Reviews
178
Ratings
239
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Pan's Labyrinth
★★★★★
E.T. the Extra-Terrestrial
★★★★★
Apocalypse Now Redux
★★★★★
Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal…
★★★★★
The Hobbit: An Unexpected Journey
★★★★★
La luna
★★★★★
The Rocky Horror Picture Show
★★★★★
Close Encounters of the Third Kind
★★★★★
V for Vendetta
★★★★★
Full Metal Jacket
★★★★★
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop…
★★★★★
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
★★★★★
My Neighbors the Yamadas
★★★★★
Spartacus
★★★★★
Through a Glass Darkly
★★★★★
Finding Nemo
★★★★★
Howl's Moving Castle
★★★★★
Taxi Driver
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
14