Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Bob Phelan
Pro
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Bob
Watched
1,891
Diary
197
Reviews
13
Ratings
1,891
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
A Christmas Story
★★★★★
An American Tail
★★★★★
RoboCop
★★★★★
Child's Play
★★★★★
Honey, I Shrunk the Kids
★★★★★
Home Alone
★★★★★
The Sandlot
★★★★★
The Dark Knight
★★★★★
Drive
★★★★★
One Flew Over the Cuckoo's Nest
★★★★★
The Shining
★★★★★
The Jungle Book
★★★★★
Aladdin
★★★★★
Beauty and the Beast
★★★★★
The Lion King
★★★★★
The Wizard of Oz
★★★★★
E.T. the Extra-Terrestrial
★★★★★
Jaws
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
106