Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Kurt Halfyard
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Kurt
Watched
66
Diary
0
Reviews
62
Ratings
66
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Blade Runner
★★★★★
Master and Commander: The Far Side of the…
★★★★★
Princess Mononoke
★★★★★
Spirited Away
★★★★★
Eyes Wide Shut
★★★★★
Porco Rosso
★★★★★
Whisper of the Heart
★★★★★
United 93
★★★★★
A Separation
★★★★★
Bloody Sunday
★★★★★
Pickpocket
★★★★★
My Neighbor Totoro
★★★★★
Monsieur Lazhar
★★★★★
Fantastic Mr. Fox
★★★★★
Indiana Jones and the Temple of Doom
★★★★★
Paris, Texas
★★★★★
Spartan
★★★★★
Certified Copy
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
4