Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Michael Green
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Michael
Watched
2,289
Diary
0
Reviews
46
Ratings
46
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Skin I Live In
★★★★★
A Separation
★★★★★
Viridiana
★★★★★
Au Hasard Balthazar
★★★★★
Nostalgia for the Light
★★★★½
The Life of Fish
★★★★½
The Kid with a Bike
★★★★½
Drive
★★★★½
Cobra Verde
★★★★½
Essential Killing
★★★★
Little White Lies
★★★★
Elite Squad 2: The Enemy Within
★★★★
Violeta Went to Heaven
★★★★
Tabloid
★★★★
Cave of Forgotten Dreams
★★★★
Salvador Allende
★★★★
Biutiful
★★★★
Black Bread
★★★★
Previous
Next
1
2
3