Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Truppi
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Truppi
Watched
1,415
Diary
212
Reviews
20
Ratings
1,333
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
A Fish Called Wanda
★★★★★
Lethal Weapon 3
★★★★★
The Blues Brothers
★★★★★
Lethal Weapon
★★★★★
Spaceballs
★★★★★
The Shawshank Redemption
★★★★★
Gigantics
★★★★★
One, Two, Three
★★★★★
The Odd Couple
★★★★★
The Hustler
★★★★★
The Towering Inferno
★★★★★
Papillon
★★★★★
The Magnificent Seven
★★★★★
Ronin
★★★★★
The Party
★★★★★
Much Ado About Nothing
★★★★★
MASH
★★★★★
The Godfather Trilogy
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
4
…
75