Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Todd Willcox
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Todd
Watched
679
Diary
0
Reviews
679
Ratings
679
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Spirited Away
★★★★★
A Streetcar Named Desire
★★★★★
The Hurt Locker
★★★★★
The Sweet Hereafter
★★★★★
The Thin Man
★★★★★
The Treasure of the Sierra Madre
★★★★★
United 93
★★★★★
Vera Drake
★★★★★
Chinatown
★★★★★
Metropolis
★★★★★
M
★★★★★
Amour
★★★★★
La Promesse
★★★★★
Lincoln
★★★★★
Eastern Promises
★★★★★
A History of Violence
★★★★★
Looper
★★★★★
A Christmas Story
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
38