Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Scott Weinberg
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Scott
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
Rating
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Lord of the Rings: The Fellowship of…
★★★★★
Halloween
★★★★★
Airplane!
★★★★★
Young Frankenstein
★★★★★
Alien
★★★★★
Chronicle
★★★★½
The Grey
★★★★½
Drive
★★★★½
Coriolanus
★★★★
Inception
★★★★
Captain America: The First Avenger
★★★★
The Woman in Black
★★★½
Bloody Birthday
★★★
The Craft
★★★
In Time
★★½
Texas Killing Fields
★★½
Man on a Ledge
★★½
The Iron Lady
★★
Previous
Next
1
2