Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Joe Clemons
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Joe
Watched
604
Diary
85
Reviews
58
Ratings
606
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
St. John in Exile
★★★★★
Suspicion
★★★★★
The Maltese Falcon
★★★★★
Casablanca
★★★★★
Lifeboat
★★★★★
High Noon
★★★★★
Moby Dick
★★★★★
The Ten Commandments
★★★★★
12 Angry Men
★★★★★
Toy Story
★★★★★
The Hobbit: An Unexpected Journey
★★★★★
The Dark Knight Rises
★★★★★
A Trip to the Moon
★★★★★
The General
★★★★★
Vincent
★★★★★
Strangers on a Train
★★★★★
The Black Stallion
★★★★★
The Hunt for Red October
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
34