Sort by

Dillon(!) has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matango

Matango

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry