Tim has logged 642 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Doll Distorted

A Doll Distorted

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suckablood

Suckablood

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr Creak

Mr Creak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Behind The Door

Behind The Door

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On My Way

On My Way

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brian's Song

Brian's Song

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Latch

Latch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Peephole

Peephole

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Little Witch

The Little Witch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portals

Portals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Strike

First Strike

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Die Alone

We Die Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Childer

Childer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lili

Lili

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Prophecy V: Forsaken

The Prophecy V: Forsaken

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Feed Your Muse

Feed Your Muse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Eyed Child (BEC)

Black Eyed Child (BEC)

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Prophecy: Uprising

The Prophecy: Uprising

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lucy's Tale

Lucy's Tale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Intruders

Intruders

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prophecy 3: The Ascent

The Prophecy 3: The Ascent

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
MacBeth

MacBeth

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wet Willy

Wet Willy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dual

Dual

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of the Crying Boy

The Curse of the Crying Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Queen of Outer Space

Queen of Outer Space

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
One Last Meal

One Last Meal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Keep

The Keep

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Breaths

Deep Breaths

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lane 9

Lane 9

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry