RSS feed for Raphael
  • Devs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Apostle

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

  • Mosaic

  • Hereditary

    ★★★½

  • Early Man

  • Wildlife

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • First Reformed

    ★★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

    ★★★★½