0ona has logged 365 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
16
78/52

78/52

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coven

Coven

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
American Movie

American Movie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malaria

Malaria

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
There Is a House Here

There Is a House Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Edit this entry