0ona has logged 32 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malaria

Malaria

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
There Is a House Here

There Is a House Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Viva Maria!

Viva Maria!

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
One of Us

One of Us

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Mythopolis

Mythopolis

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry