Sort by

Tomster has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Hare Is Human

To Hare Is Human

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbary-Coast Bunny

Barbary-Coast Bunny

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sahara Hare

Sahara Hare

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Forward March Hare

Forward March Hare

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hurdy-Gurdy Hare

Hurdy-Gurdy Hare

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mississippi Hare

Mississippi Hare

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Southern Fried Rabbit

Southern Fried Rabbit

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knight-Mare Hare

Knight-Mare Hare

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Operation: Rabbit

Operation: Rabbit

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rabbit Hood

Rabbit Hood

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grey Hounded Hare

The Grey Hounded Hare

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roman Legion-Hare

Roman Legion-Hare

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Beep or Not to Beep

To Beep or Not to Beep

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gonzales' Tamales

Gonzales' Tamales

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walky Talky Hawky

Walky Talky Hawky

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Finch

Finch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Odor-Able Kitty

Odor-Able Kitty

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Itch in Time

An Itch in Time

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rabbit Punch

Rabbit Punch

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Barking

No Barking

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry