• Prey

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Dave Not Coming Back

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Monstrous

    ★★

  • Deep Blue Sea 3

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★