Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

    ★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • The Apology

    ★★★

  • Call Me Miss Cleo

    ★★★½

  • Litvinenko

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Casey Anthony: Where the Truth Lies

    ★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • The Friendship Game

    ½

  • Spirited

    ★★★★

  • Leave

    ★★½

  • Prey for the Devil

    ★★½

  • Sinphony: A Clubhouse Horror Anthology

    ★★

  • She Said

    ★★★★

  • The Watcher

    ★★★

  • Grimcutty

    ★★

  • Old People

    ★★

  • Significant Other

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Nocebo

    ★★★

  • Till

    ★★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Spoonful of Sugar

    ★★

  • The Infernal Machine

  • The Legacy of The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • V/H/S/99

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Sick

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • House of Hammer

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★

  • Beast

    ★★½

  • Fall

    ★★½

  • Day Shift

    ★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★★½

  • Skinamarink

  • They/Them

    ★½

  • Glorious

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Black Bird

    ★★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Rubikon

    ★★

  • The Stranger in Our Bed

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • Mid-Century