Sort by

Jeff has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glitter

Glitter

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shortcut

Shortcut

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family

The Family

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vigil

Vigil

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Active Shooter

Active Shooter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
There's Always Vanilla

There's Always Vanilla

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare Wakes

A Nightmare Wakes

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The War

The War

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beach

The Beach

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fountain

The Fountain

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The War at Home

The War at Home

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dakota Entrapment Tapes

The Dakota Entrapment Tapes

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stand

The Stand

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Real Des: The Dennis Nilsen Story

The Real Des: The Dennis Nilsen Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Des

Des

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Boo!

Boo!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark

The Dark

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry