• The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • The Bubble

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Adam Project

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Wunderschön

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Death to 2021

    ½

  • LCD Soundsystem Holiday Special

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Village Bride

  • Akakiri

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Elder

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • Lop & Ochō

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½