Sort by

tobias (: has logged 705 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Robots

Robots

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1995
×
Edit this entry  
12
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry