Sort by

tobias (: has logged 66 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Foreign Exchange

Foreign Exchange

2008
×
½
Edit this entry  
20
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
Edit this entry  
19
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Octonauts: The Ring of Fire

Octonauts: The Ring of Fire

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Edit this entry  
18
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Inspector Blubber & Co

Inspector Blubber & Co

2010
×
Edit this entry  
17
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
1922

1922

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
15
Secret Magic Control Agency

Secret Magic Control Agency

2021
×
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Pact

The Pact

2012
×
★★
Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Salt

Salt

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Sisters of House Black

Sisters of House Black

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Voldemort: Origins of the Heir

Voldemort: Origins of the Heir

×
★★★
Edit this entry  
11
The OMEn Chronicles

The OMEn Chronicles

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coven

Coven

2020
×
Edit this entry  
09
Rose Matafeo: Horndog

Rose Matafeo: Horndog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry