• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★