Sort by

Myopinionisbetterthanyours has logged 58 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
22
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cans Without Labels

Cans Without Labels

2019
×
½
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Figure

Figure

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interaction

Interaction

×
Read the review Edit this entry  
25
TV Time

TV Time

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Edit this entry