Sort by

Breanna has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
AMV Hell 3

AMV Hell 3

×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gay USA

Gay USA

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Presto

Presto

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La luna

La luna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holy Trinity

Holy Trinity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry