• Dune

  • Luca

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Call Me by Your Maid

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Spielberg

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★