Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry