• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • #Alive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★