ana has logged 170 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★½
Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bratz

Bratz

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry