• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★★★

  • Minari

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Joker

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Triple Frontier

  • If Beale Street Could Talk

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Equalizer 2

  • After the Rain

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Prospect

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • mother!

    ★★★½

  • It

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • The Great Wall

  • Moonlight

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Hush

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Bloodsucking Bastards

  • Southpaw

  • Ex Machina

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

  • The Great Gatsby

  • Iron Man 3

  • Evil Dead

    ★★★

  • Mama

    ★★