Sort by

c has logged 32 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
Read prior review Edit this entry  
19
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
Read prior review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
Read prior review Edit this entry  
09
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry