• The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • While at War

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Madre

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Ne Zha

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★