• Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Bears' Famous Invasion of Sicily

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Double Plus Fifteen

    ★★★½

  • The Incredible Shrinking Wknd

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Wonder Park

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Kim Possible

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Notes for a Heist Film

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Superlopez

    ★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • A March to Remember

    ★★★½