• Some Time Later

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Rojo

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Carmen and Lola

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Realm

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★★½

  • Another Day of Life

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★½

  • Champions

    ★★★½

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★½

  • Sherlock Gnomes

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Mute

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½