Sort by

1bl15 has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great and Terrible Day of the Lord

The Great and Terrible Day of the Lord

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Celebrity Exorcism

Celebrity Exorcism

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Unwrapping of Christmas

The Unwrapping of Christmas

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Coyote

Coyote

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spacejacked

Spacejacked

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Half Past Midnight

Half Past Midnight

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Antwerp Killer

The Antwerp Killer

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waking Life

Waking Life

2001
×
Edit this entry  
05
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pizzagate Massacre

The Pizzagate Massacre

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The X from Outer Space

The X from Outer Space

1967
×
Read the review Edit this entry  
28
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom from Space

Phantom from Space

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martin

Martin

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
Read the review Edit this entry  
12
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cronos

Cronos

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weasels Rip My Flesh

Weasels Rip My Flesh

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Essence of Transformation

The Essence of Transformation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Breach

Breach

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry