RSS feed for Alex
  • Athlete A

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • McMillion$

    ★★½

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★★★

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • The New Pope

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • VHYes

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Otherhood

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Case Against Adnan Syed

    ★★★½

  • Long Shot

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★½

  • Wounds

    ★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Haunting

    ★★★½

  • Malevolent

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Halloween

  • Widows

    ★★★★½

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★

  • American Dharma

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Little Stranger

    ★★★