RSS feed for Alex
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Edit this entry  
21
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Dangerous Son

A Dangerous Son

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Far from the Tree

Far from the Tree

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Edit this entry  
26
VHYes

VHYes

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Murder Party

Murder Party

2007
×
½
Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry